Bohemia crystal glass

Safari Gold- niepowtarzalne wzornictwo

Safari GoldZłote zdobienia i grube szkło, tak w dwóch słowach można opisać kolekcję Safari Gold. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że każdy element pochodzący z tego zestawu ma bardzo charakterystyczne podłużno- wklęsłe wzory, które zarysowane są od samej podstawy, aż do górnej części. Już na pierwszy rzut oka można rozpoznać, że szkło wykorzystane w tej kolekcji jest masywne i bardzo trwałe. Mamy tu do czynienia z bezołowiową wersją kryształu. Zarówno szampanówki jak i kieliszki do likieru mają grubą podstawę, oraz proporcjonalną do całości nóżkę. Złota obwoluta jest ręcznie malowana, a na każdym elemencie zestawu można odnaleźć delikatnie zarysowany wzór godny królewskiego stołu. Ten, kto pasjonuje się nietypowymi kształtami powinien zwrócić uwagę na tą kolekcję.

W skład kolekcji Safari Gold wchodzą między innymi kieliszki do szampana, kieliszki na wysokiej stopce do likieru, szklanki do whisky, kafarki, oraz szklanki do drinków, które jednocześnie mogą być unikalnymi kuflami do piwa. Masywność tego zestawu sprawia, że odnajdzie się on na wielu polskich stołach. Tego rodzaju szklanki i kieliszki można łączyć z klasyczną białą porcelaną i ze śnieżnobiałym obrusem. A jeśli komuś nie przypadł go gustu szeroki złoty pasek, to do wyboru są jeszcze elementy pochodzące w gładkiej wersji. W tym przypadku kształt i forma wszystkich szkieł jest taka sama, niemniej jednak brakuje ozdobnej obwoluty. Ta jednolita wersja może przypaść do gustu osobom lubiącym elegancję i klasykę bez przepychu. Jeśli szukamy czegoś na prezent, to w tej roli sprawdzi się zestaw zawierający karafkę i sześć szklanek do whisky. Karafka swoim kształtem przypomina zgrabną beczułkę ze smukłą szyjką. Na niej również można odnaleźć złote zdobienia. We wspomnianej karafce możemy serwować nie tylko szlachetną whisky, ale również domowej roboty wina i nalewki. W tym przypadku przydałyby nam się również eleganckie kieliszki do likieru. Jeżeli natomiast wybieramy się z wizytą na parapetówkę do znajomych, to miłym gestem i jednocześnie praktycznym prezentem okażą się kieliszki do wina.

Wszystkie elementy pochodzące z kolekcji Safari Gold to szkło użytkowe, które równie pięknie prezentuje się w szklanych witrynach i eleganckich barkach. Spożywanie ulubionego trunku z tak królewskich kieliszków to sama przyjemność.

Strona producenta: www.crystalite.org