Bohemia crystal glass

Kolekcja Quadro

kolekcja QuadroSzkło użytkowe pochodzące z kolekcji Quadro Bohemia to nowoczesna forma, niepowtarzalny kształt i ciekawy pomysł na projekt szklanek do whisky, kieliszków do nalewek, dzbanka, karafki i szklanek do drinków. Każdy element wchodzący w skład tej kolekcji ma delikatnie skręconą podstawę. Taki zabieg dodał klasycznemu zestawowi oryginalności. Pomimo tego, że do produkcji wykorzystano ciężki kryształ, wszystkie elementy w zestawie sprawiają wrażenie lekkich i finezyjnych. Nawet dużych rozmiarów waza poprzez swój nietypowy kształt zyskuje niepowtarzalny efekt. Można w niej serwować owocowy poncz, ale można ją także potraktować jako ozdobę na stół. Wystarczy włożyć do niej kilka pąków świeżo ściętych róż i modna dekoracja gotowa.

Kolekcja Quadro to sposób na urozmaicenie wyglądu nowoczesnego i klasycznego stołu. Z zestawu można korzystać na co dzień, ale sprawdza się on także na dużych rodzinnych uroczystościach. Na plus tego kompletu przemawia mnogość elementów. Można wybierać z pośród szklanek typu long drink, szklanek do whisky i kieliszków do mocniejszych trunków. Zastanówmy się zatem na jakie okazje mogą nam się przydać poszczególne elementy z zestawu Quadro. Świetnym połączeniem jest karafka oraz komplet sześciu kieliszków do wina i nalewek. Karafka charakteryzuje się misternie wykonanym zamknięciem oraz nieco szerszą podstawą. Z kolei kieliszki na górze są klasyczne i gładkie, a na dole mają skręcony wzór idealnie pasujący do szklanek i dzbanków pochodzących z tej samej kolekcji. Jeśli na jednym stole mamy zamiar postawić szklanki do napojów oraz kieliszki do jakiegoś mocnego alkoholu, to Quadro będzie strzałem w dziesiątkę. Szukając podobnych, a nawet takich samych ozdób na stół można wykorzystać wazon z tej samej serii. W kolekcji Quadro znajdzie się także bardzo oryginalna waza, wykonano ją z bezołowiowego kryształu, jest idealnie przezroczysta i bardzo solidna. Przygotowując przyjęcie dla grona znajomych, jako aperitif można podać szlachetną whisky, którą zaserwujemy w nowoczesnych szklankach i ciekawie prezentującej się karafce. Nasi goście z pewnością docenią nasz gest i od pierwszego wrażenia zakochają się w nowoczesnej kolekcji szkła użytkowego. Warto także wspomnieć, że poszczególne elementy z tej kolekcji spisują się także w roli modnych prezentów. Takie uroczystości jak wesela, rocznice ślubu czy okrągłe urodziny to dobry pomysł na zakup szkła użytkowego, które przydaje się w każdym domu.

Przyglądając się konkretnym elementom z tej kolekcji można samodzielnie stworzyć niezwykle nowoczesny i niebanalny zestaw na prezent. Dobry przykład może stanowić połączenie szklanek typu long drink z kieliszkami, i z dzbankiem na soki owocowe.

Strona producenta: www.crystalite.org